LUCERNA MUSIC BARLUCERNA MUSIC BARLUCERNA MUSIC BARLUCERNA MUSIC BAR

LUCERNA MUSIC BAR

Noční život: Hudební a Taneční kluby

Otevírací doba:

Pondělí:

20:00 - 3:00


Úterý:

20:00 - 3:00


Středa:

20:00 - 3:00


Čtvrtek:

20:00 - 3:00


Pátek:

20:00 - 3:00


Sobota:

20:00 - 3:00


Neděle:

20:00 - 3:00Adresa:

Vodičkova 36, Praha 1

Telefon:

+420 224 217 108

Email:

lmb@musicbar.cz


www.musicbar.cz

Poslat zprávu

6:18
1 USD - 23,83 Kč
1 EUR - 27,03 Kč
24
Srpen 2016
Středa
News and Reports Club My Companion Czech Tourism
LUCERNA MUSIC BAR
LATINO DANCE CLUB PALANCA   MAZANEJ KRÁLÍČEK club

LUCERNA MUSIC BAR

LUCERNA MUSIC BAR je tak dnes jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze s bohatou kulturní tradicí. Mimochodem, v roce 2005 si připomínáme 10.výročí znovuotevření klubu a doufáme, že pokud jste tento prostor ještě nenavštívili, učiníte tak třeba právě na oslavě 1.listopadu 2005, kde vystoupí kapely : Money Business, Laura a její tygři a MIG 21 - zač. ve 20.00 hod.

Těšíme se na Vás.

Historie Lucerna Music Baru

Stavba Paláce Lucerna byla započata již v roce 1907 ing. Václavem Havlem, dědečkem exprezidenta Václava Havla. Stavba celého komplexu probíhala několik let a byla rozdělena do několika etap. Při první fázi, tedy v roce 1909, došlo k vybudování moderního objektu s luxusními byty, kinem , kavárnou a kabaretem. Dnešní podoby se Lucerna dočkala už v roce 1929.

Ale vraťme se k LUCERNA MUSIC BARU, a k tomu, jaká historie mu předcházela. V prvním roce provozu tedy v roce 1909, je klub využíván nejprve jako příležitostní divadlo a později jako " Kabaret Lucerna". O program se zde starají Karel Hašler (člen činohry Národního divadla) a Jaroslav Kvapil (šéf činohry Národního divadla). Návštěvníkům je k dispozici restaurační provoz a kapacita o velikosti 360 míst.

V období 1. svět. války byl sál na čas uzavřen a soubor rozpuštěn. Po válce se ředitelem kabaretu stává K. Hašler, díky kterému podnik zažívá nejúspěšnější období. Hrají se zde Hašlerovi nezapomenutelné písničky a hrají se jeho scénky. Ukončení provozu nastává po odchodu K. Hašler , tedy v roce 1924.

Poté zde vzniká divadlo malých forem "Divadlo Komedie", jehož provoz je záhy ukončen mohutným požárem, který jak zázrakem nezpůsobí žádné škody na nosných konstrukcích. Překvapivě je sál otevřen již v tom samém roce, tedy na Silvestra 1927, pod názvem "Kabaret - Restaurant Lucerna". Období je to také úspěšné. Na počátku provozu zde vystupují takoví umělci jako Voskovec a Werich. Kabaret je však uspořádán spíše jako taneční klub. K poslechu jsou zde návštěvníkům nabízeny různé jazzové kapely, které se stávají velmi oblíbenými.

Ještě jsme se však v našich toulkách minulostí nezmínili o tzv. anomálii sálu nynějšího LUCERNA MUSIC BARU a to o vysunovacím pódiu, neboli špuntu. Tato novinka umožňovala, a také v dnešní době umožňuje v případě potřeby zajet s celým pódiem na úroveň podlahy, a tím rozšířit taneční parket. Takže pokud si při návštěvě LUCERNA MUSIC BARU vzpomenete na tyto řádky, můžete si špunt prohlédnout v celé jeho kráse.

Další novinkou v období Kabaretu - Restaurant Lucerna byla a znovu i nyní je možnost průchodu mezi hlavním sálem Lucerny a kabaretem (klubem).

Další období už nemáme přesně zmapováno. Provoz zde ovšem fungoval i za okupace a po osvobození byl znovu obnoven na předválečný ráz s názvem Restaurant Lucernabar. Následně po únoru 1948 byl majetek Havlových zkonfiskován a tím nastal smutný čas celého paláce Lucerna. Během neslavných 40 let komunismu byly v prostorách LUCERNA MUSIC BARU prováděny různé úpravy interiéru, tak aby odpovídali tehdejším ideálům.

Zatím poslední kapitola se datuje do doby porevoluční, tedy po listopadu 1989. Lucerna bar fungoval stále jako noční podnik bez nějakého konkrétního zaměření. Teprve od 24. 10. 1995 je klub otevřen pod nám již známým názvem LUCERNA MUSIC BAR!!!!!!

Nově pojatá strategie přitahuje návštěvníky především na kvalitní hudební produkci - ať už domácí, nebo zahraniční. Jednou z prvních vystupujících kapel jsou Buty a Laura a její tygři, dále Tichá dohoda, Chinaski, Mňága a Žďorp, J.A.R., Monkey Business, Precedens, Anna K., Abraxas, Šum svistu, ETC, atd.

Ze zahraničních Maceo Parker, Candy Dulfer, Jungle Funk, Hiram Bullock, Laco Deczi , John Scofield, Bo Diddley , Robben Ford Band, The Holmes Brothers , Pat Metheny Group, Living Color, Slade atd...

Tehdy také startuje - dnes už fenomén - "80´s party" DJ Jirky Neumanna. Jedná se o sobotní videoparty, které nemají v česku obdoby a nabízejí hostům kvalitní zahraniční disco hudbu osmdesátých let. Po roce 2000 už videoparty pravidelně zaplňuje pátky i soboty v programu, pod novým názvem "80´s & 90´s party".

V prvních letech je klub zaměřen i na 60.léta a "Rock´n Roll". Např. úterky byly vyhrazeny spolku "Písnička", který po několik let bavil svými scénkami a hudbou nemálo návštěvníků.

Z další programové nabídky můžeme vzpomenout na natáčení zábavného pořadu "One man show" v produkci HBO, na pravidelné after party po koncertech a různých akcích ve Velkém sále Lucerny (např. "Udělování cen české filmové a televizní akademie "Český lev"...).

Provoz klubu je samozřejmě spojen s výběrem a konzumací kvalitních alkoholických i nealkoholických nápojů za poměrně rozumné ceny. Od r. 2004 je také v provozu staro-nově otevřená restaurace "Hospoda v Lucerně" (bývalý Černý kůň), s výtečnou českou kuchyní, do které je možné projít průchodem z LUCERNA MUSIC BARU. Tato restaurace je samozřejmě přístupná i z pasáže. Tím se snažíme vracet těmto prostorám původní účel, kterým bylo propojení podniků v Lucerně.Hodnocení uživatelů

0x hodnoceno ZDE